Zwolnienia z zajęć i egzaminu

ZASADY DOTYCZĄCE ZWOLNIENIA STUDENTÓW
Z ZAJĘĆ I EGZAMINU Z JĘZYKA OBCEGO
  1. Certyfikat zwalnia z egzaminu do 5 lat od daty jego wystawienia (patrz punkt 7). 
  2. Certyfikat nie zwalnia z lektoratów.
  3. W ramach lektoratów w pierwszym, drugim i trzecim semestrze kursu, student może wybrać inny język obcy niż ten, który jest potwierdzony certyfikatem. Może również chodzić na lektorat z języka potwierdzonego certyfikatem.
  4. W ostatnim czwartym semestrze nauki języka student musi być wpisany do grupy, która kończy się egzaminem z języka poświadczonego przez certyfikat.
  5. Z lektoratów i egzaminu mogą być zwolnieni studenci, którzy zrealizowali zajęcia z języka i zdali egzamin na innym kierunku studiów lub na innej uczelni.
  6. Powyższe zapisy nie dotyczą studentów medycyny weterynaryjnej (studenci realizują przez wszystkie semestry kurs języka medycznego zakończony egzaminem z języka medycznego).
  7. Wykaz certyfikatów zwalniających studentów I stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych przystępujących do egzaminu z języka obcego po czwartym semestrze nauki języka w Studium Języków Obcych i Nauk Humanistyczno-Społecznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Załączniku nr 1 (Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz.U. 2018 poz. 261))
Lista certyfikatów zwalniających z egzaminu z języka obcego nieujętych w Rozporządzeniu:
LangugageCERT,
British Council EnglishScore

  1. ZASADY DOTYCZĄCE ZWOLNIENIA STUDENTÓW
    Z PRZEDMIOTU HUMANISTYCZNO-SPOŁECZNEGO
    Zasady przenoszenia i uznawania punktów ECTS są zgodne z § 22 regulaminu studiów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
    1. Prodziekan na wniosek studenta może wyrazić zgodę na przeniesienie i uznanie punktów ECTS uzyskanych na innym kierunku na Uczelni lub innej uczelni krajowej bądź zagranicznej. W takim przypadku przenosi się również oceny.
    2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, prodziekan rozstrzyga po zapoznaniu się z dokumentacją przebiegu studiów. Prodziekan może zwrócić się o opinię do nauczyciela odpowiedzialnego za przedmiot.
    3. Przedmioty, na poczet których przenoszone są punkty ECTS, mogą stanowić podstawę zaliczenia semestru, o ile są objęte obowiązującym programem studiów dla tego semestru.
    4. Student otrzymuje taką liczbę punktów ECTS, jaka jest przypisana efektom uczenia się uzyskiwanym w wyniku realizacji odpowiednich przedmiotów na kierunku, na który przenoszone są punkty ECTS.
    5. W przypadku studenta, który zaliczył przedmiot na innej uczelni krajowej lub zagranicznej bez oceny (na zal.) przypisuje mu się ocenę dostateczną lub student ma możliwość przystąpienia do zaliczenia lub egzaminu kończącego się oceną, a uzyskana ocena jest wpisywana do USOS.
    6. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, wraz z dokumentacją, o której mowa w ust. 2, należy złożyć w dziekanacie najpóźniej na siedem dni przed rozpoczęciem semestru.
    7. W przypadku braku możliwości zaliczenia przedmiotu w całości przez prodziekana, ze względu na rozbieżności w przedmiotowych efektach uczenia się, studentowi może zostać zaliczona tylko część uzyskanych efektów uczenia się. Weryfikacji efektów uczenia się dokonuje wówczas nauczyciel odpowiedzialny za przedmiot. Student jest zobowiązany do przedstawienia nauczycielowi odpowiedniej dokumentacji potwierdzającej uzyskanie efektów uczenia się, o których uznanie się ubiega, najpóźniej w terminie do siedmiu dni od rozpoczęcia semestru.
    8. Przepisy ust. 7 stosuje się odpowiednio w przypadku uznawania efektów uczenia się uzyskanych przez studenta w ramach działalności naukowej.
    9. Przeniesienie punktów za przedmioty realizowane w ramach programów wymian, o których mowa w § 10 ust. 3, i przeniesienie ocen, a w przypadku odmiennej skali ich ustalenie, odbywa się na podstawie porozumień zawartych przez Uczelnię i uczelnię lub instytucję partnerską za granicą. Szczegółowe zasady organizacji programów wymian określają odrębne przepisy. W przypadku, kiedy rozbieżność dotyczy uczelni polskiej, ocenom powyżej 5,0 przypisuje się ocenę bardzo dobrą.
    10. Punkty ECTS i oceny, o których mowa w ust. 9, uznaje się bez ponownej weryfikacji efektów uczenia się.