Egzaminy doktorskie

ZASADY PRZEPROWADZANIA EGZAMINU DOKTORSKIEGO
Z JĘZYKA OBCEGO
  1. Egzamin doktorski z języka obcego odbywa się poza Studium Języków Obcych i Nauk Humanistyczno-Społecznych, na Wydziale, na którym doktorant ma otwarty przewód  doktorski, na zlecenie przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.
  2. Skład komisji egzaminacyjnej zatwierdzany jest na danym wydziale.
  3. Egzaminatorami są nauczyciele akademiccy Studium Języków Obcych i Nauk Humanistyczno-Społecznych, a przewodniczącym komisji jest prodziekan lub dziekan danego wydziału.
  4. Egzamin doktorski z języka obcego jest egzaminem ustnym.
  5. W czasie egzaminu doktorant przedstawia swoją pracę doktorską - tytuł, metodologię, omówienie wyników, wnioski itp.
  6. Egzaminatorzy mają prawo poprosić doktoranta o przygotowanie oryginalnego tekstu specjalistycznego w dziedzinie, którą się zajmuje i omówienie go w czasie egzaminu.
  7. Komisja egzaminacyjna ma prawo zadawać pytania związane z tematem pracy doktorskiej oraz przygotowanego tekstu, zarówno w trakcie wypowiedzi jak i po jej zakończeniu.
  8. W czasie egzaminu sprawdzana jest również znajomość języka obcego ogólnego. Egzaminatorzy mogą zadawać pytania związane z np. życiem codziennym lub zainteresowaniami zdającego.
  9.  Doktorant ma prawo wyboru tematu, z którego chciałby odpowiadać.
  10. Wypowiedź może być przerywana pytaniami, które mają na celu sprawdzenie umiejętności zrozumienia oraz podjęcia dyskusji na wybrany  temat.
  11. Zakres słownictwa oraz struktur językowych odpowiada znajomości języka obcego na poziomie B2 (CEFR).